Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsv. Trojice v Dobříši

Aktuality

Benefiční koncert "BAROKNÍ ANDÍLCI"

Benefiční koncert
Zveme Vás na benefiční adventní koncert pořádaný 15.12.2019 v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši od 17.00 hodin. Zahraje soubor Michal Pavlíka, zakladatele a bývalého člena skupiny Čechomor. Na koncertu uslyšíte několik skladeb klasických autorů, především vánoční hudbu v úpravě Michala Pavlíka napříš žánry.

Nové píšťaly

Nové píšťaly
První píšťaly pro dobříšské varhany jsou na světě, rejstřík Subbass 16´a Octavbass 8´. Zhotovitel Varhanická dílna Kánský - Brachtl. Podpořte dobříšské varhany. Na jejich dokončení schází již pouhých 1280000 korun. Využijte poslední možnost vygravírování vašeho jména nebo názvu firmy na Vámi adoptovanou varhanní píšťalu. Nabízíme k adopci 10 prospektových píšťal a 14 píšťal uvnitř nástroje. Cenové rozpětí 5, 7, 10, 20 a 30 tisíc korun. Na stránkách www.varhanydobris.cz, adopce píšťal.

Benefiční koncert " TAJEMSTVÍ KORÁLKŮ Z KLOKOČÍ"

Benefiční koncert
Zveme Vás na 5. benefiční koncert na podporu projektu obnovy dobříšských varhan, pořádaný v neděli 15. září 2019 od 19.00 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Na koncertu zazní šest Růžencových sonát od Heinricha Ignaze Bibera v podání houslistky Lucie Sedlákové Hůlové s doprovodem Jaroslava Tůmy na varhanní pozitiv. Mezi jednotlivé sonáty vloží Jaroslav Tůma skladby od Václava Adama Michny, Johana Sebastiana Bacha a skladby ze své tvorby.

Benefiční "DUŠIČKOVÝ KONCERT"

Benefiční
Zveme Vás na 7. benefiční koncert, pořádaný v neděli 3. listopadu 2019 od 19.00 hodin v Zrcadlovém sále dobříšského zámku. Na koncertu zazní slavné Requiem in D od Wolfganga Amadea Mozarta v nastudování Příbramské filharmonie pod vedením mgr. Veroniky Kopecké a pěveckého sboru Nová Česká píseň se sbormistrem Martinem Červenkou.. Koncert bude dirigovat Debashish Chaudhuri jako host, pod jehož taktovkou již dvě sezony Příbramská filharmonie vystupovala během Dvořákova festivalu v projektu Immersive Concerts.

Benefiční koncert " NĚCO Z KLASIKY"

Benefiční koncert
Zveme Vás na 3. benefiční koncert pro varhany pořádaný dne 12.5.2019 od 19.00 hodin v Zrcadlovém sále dobříšského zámku.V podání Dvořákova klavírního kvarteta uslyšíte Mahlerův kl. kvartet a moll, jednovětý, Mozartův kl. kvartet g moll K. 478 a klavírní kvartet Jos. Suka a moll, op.1 . Účinkují: Slávka Vernerová-Pěchočová - klavír, Štěpán Pražák - housle, Petr Verner - viola a Jan Žďárský - violoncello.